İstanbul’a Yakın Denize Girebileceğiniz Plajlar

Yaz aylarında Marmara Denizi’nde denize girebileceğiniz birçok plaj yer alır. Bu plajlar arasında İstanbul plajları günübirlik veya kısa tatiller ve hafta sonu kaçamağı için çok fazla tercih edilir. İstanbul’a yakın denize girilebilecek plajların her biri gün boyu deniz, kum ve güneşin keyfini çıkarabileceğiniz plajlardan oluşur. Şehrin kalabalığından uzak sakin, sessiz olan bu plajları mutlaka listenize eklemelisiniz. 

agva kilimli koyu plaji

Kilimli Koyu Plajı 

Kilimli Koyu Plajı, İstanbul’a bağlı Şile ilçesinin Ağva mevkiinde bulunan Kilimli Koyu’nda yer alır. Ağva’ya 2 km, Şile merkeze 37 km ve İstanbul’a 100 km uzaklıkta bulunur. 

Eşsiz bir güzelliğe ve manzaraya sahip olan Kilimli Koyu’nda konumlanan plaj Karadeniz’e kıyıdır. İnce, mermer beyazı kumları ve sahildeki ilginç kayalarıyla geniş bir kumsala sahip plajın denizi masmavi, tertemiz ve hafif dalgalıdır. Girişleri ücretsiz olan plajda şezlong, şemsiye hizmeti ve kafe, restoran işletmeleri yer alır. 

kilyos uzunya

Uzunya Plajı

Uzunya Plajı, İstanbul’un Sarıyer ilçesine bağlı Kilyos Demirciköy’de yer alır. İlçe merkezine 2 km uzaklıkta konumlanır. Kum ve çim alanına sahip plajın denizi tertemiz ve dalgasızdır. Girişlerin ücretli olduğu plajda restoran ve çim alanda özel güneşlenme yerleri bulunur. Uzunya Plajı’nda gürültüden uzak gün boyu deniz, güneş ve kum keyfini bir arada yaşayabilirsiniz. 

sofular plaji

Sofular Plajı 

Sofular Plajı, İstanbul’a bağlı Şile ilçesinin Sofular köyünde yer alır. Şile merkeze 15 km uzaklıkta konumlanır. 2.3 km uzunluğa sahip plajın kumsalı oldukça geniştir. 

Girişi ücretsiz olan plajda mesire alanları, çadır kamp alanları, duş, tuvalet alanları, soyunma kabini ve cankurtaran hizmetinin yer alır. Plajın denizi tertemiz ve sığdır. Plajın ipince kumlara sahip kumsalında gün boyu rahat bir şekilde güneşlenebilir ve yüzebilirsiniz. 

su urunleri plaji

Su Ürünleri Plajı

Su Ürünleri Plajı, İstanbul’un Beykoz ilçesine bağlı Riva mevkiinde yer alır. İlçe merkezine 12 km uzaklıkta konumlanır. İstanbul içinde ve çevre bölgelerden çok sayıda kişinin tercih ettiği bir plajdır. 

Beykoz Belediyesi tarafından işletilen plajda restoran ve kafe işletmeleri yer alır. Girişin ücretsiz olduğu plajda cankurtaran hizmeti, şezlong, duş, tuvalet alanları, soyunma kabini yer alır. İnce kumlara sahip plajın denizi masmavi, tertemiz ve dalgasızdır. 

gurpinar plaji

Gürpınar Sahili Halk Plajı

Gürpınar Sahili Halk Plajı, İstanbul’un Beylikdüzü ilçesine bağlı Gürpınar mevkiinde yer alır. İlçe merkeze 7 km uzaklıkta konumlanır. İstanbul’un en güzel sahiline ve manzarasına sahip plaja girişler ücretsizdir. İnce kumlardan oluşan plajın denizi tertemiz, berrak ve dalgasızdır. Piknik alanlarının yer aldığı plaj çevresinde restoran ve kafe işletmeleri yer alır. 

akcakese plaji

Akçakese Akkaya Plajı

Akçakese Akkaya Plajı, Şile-Ağva yolu üzerinde konumlanan Akçakese köyünde yer alır. Şile’ye 17 km, İstanbul’a 60 km uzaklıkta bulunur. Tertemiz bir denize ve kumsala sahiptir. 

Sakin bir gün geçirmek isteyenlerin günübirlik tercih ettiği plajın denizi dalgasız ve berraktır. Kayalıkların arasında korunaklı bir koy olarak yer alan kafa dinlemelik Akçakese Akkaya Plajı’nda gün boyu denizin ve güneşin keyfini çıkarabilirsiniz. İstanbul’a yakın tertemiz bir havaya ve sahile sahip plaja girişler ücretsizdir. 

albatros plaji

Albatros Plajı

Albatros Plajı, İstanbul’a bağlı Büyükçekmece ilçesinde yer alır. Sayfiye yeri havasını koruyan Büyükçekmece sahilinin en gözde plajları arasında bulunur. Dört mevsim ayrı bir güzelliğe sahip plajda şehrin gürültüsünden uzak, kafa dinlemelik bir gün geçirebilirsiniz. Uzun sahil şeridi ve kum yoğunluğuna sahip plajın denizi tertemiz, berrak ve sığdır.  

 

Hafta sonu kaçamağı veya kısa tatilleriniz için Holimax üzerinde yer alan otelleri tercih edebilirsiniz. Aradığınız özelliklere uygun otel ve lokasyon seçiminizi kolaylıkla yapabilir, avantajlı kampanyalardan yararlanabilirsiniz. 

Yorum Yazın